Nota prawna

Zastrzeżenia

Ilekroć mowa jest poniżej o stronie, należy rozumieć przez to serwis internetowy dostępny pod adresem: http://lukaszmichalik.pl, obejmujący "Stronę główną" wraz ze wszystkimi podstronami, bez względu na stopień ich zagnieżdżenia, oraz umieszczone w nim lub wykorzystywane przy jego tworzeniu materiały i treści.

Strona ma jedynie charakter informacyjny i żadna z zawartych w niej treści nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. Prezentowane na stronie informacje mają być dla Państwa przydatne i pomocne, proszę jednak pamiętać, że nie zastąpią one wizyty u profesjonalengo pełnomocnika. Jeżeli oczekujecie Państwo z mojej strony porady prawnej lub informacji dostosowanej do indywidualnej sytuacji, wówczas zapraszam do kontaktu, celem uzgodnienia spotkania.

Prawa do treści i materiałów dostępnych na stronie

O ile nie zostało inaczej zaznaczone, treści i materiały zawarte na stronie przygotowałem samodzielnie. Mogą Państwo przygotowane przeze mnie treści i materiały wykorzystywać do niezarobkowego użytku prywatnego lub komercyjnego, z tym zastrzeżeniem, iż każdorazowo proszę o wskazanie mnie, jako autora wykorzystywanych treści i materiałów oraz proszę o ich niewykorzystywanie do celów niezgodnych z prawem lub dobrymi obyczajami.

Strona pierwotnie przygotowana była z wykorzystaniem szablonu Alpha Studio, udostępnianego na licencji Creative Commons Attribution 2.5. Od grudnia 2016 r. odszedłem od rozwiązań prezentowanych w szablonie, tak od strony wizualnej, jak i od strony rozwiązań funkcjonalnych, wprowadzając w życie własne pomysły, bądź korzystając z dobrych wzorów innych twórców.

Strona, którą Państwo oglądacie, wykorzystuje usługi dostarczane przez Google w postaci Google Analytics oraz Map Google. Usługi te, dla swego prawidłowego działania, wymagają tzw. ciasteczek, czyli HTTP Cookies. Ujmując ogólnie ciasteczka to krótkie informacje zapisane w plikach przechowywanych lokalnie na Państwa komputerze, obejmujące np. dane o aktywności na stronie i umożliwiające odczyt tychże informacji, najczęściej w celu dostosowywania usług do dokonanych przez Państwa wyborów. Zaznaczam przy tym, że poza wymienionymi usługami, tworząc stronę, nie stosuję innych technologii, analizujących Państwa aktywność na niej. Zarówno Google Analytics jak i mapka ze wskazaniem lokalizacji stosowane są na każdej podstronie. W praktyce mam nadzieję, że dzięki Google Analytics będę wiedział, które podstrony Państwa interesują, a co za tym idzie na czym mam się skupić w rozwoju strony, by odpowiadała Państwa potrzebom. Jeżeli interesują Państwa bliższe informacje dotyczące usługi Google Analytics, wówczas zapraszam do strony pt. "Jak Google wykorzystuje dane gromadzone podczas korzystania z witryn i aplikacji naszych partnerów?", która znajduje się pod adresem www.google.com/intl/pl/policies/privacy/partners/.

Przy tworzeniu strony wspieram się na Kursie HTML, dostępnym pod adresem http://www.kurshtml.edu.pl/. Z tej też lokalizacji pochodzi skrypt do wyświetlania aktualności, autorstwa Sławomira Kokłowskiego. Skrypt do wyświetlania komunikatu o korzystaniu z usług Google jest z kolei autorstwa Huberta Tulibackiego i pochodzi z serwisu http://grafmag.pl/.

Moje zdjęcie, zamieszczone na stronie, wykonane zostało w studio fotograficznym "Artus" FHU Jezierska T. w Tomaszowie Lubelskim, które gorąco polecam.

Na stronie znajduje się również odniesienie do mojego profilu w serwisie społecznościowym LinkedIn, wraz z oznaczeniem graficznym, przy czym wszelkie prawa do tych treści przysługują podmiotowi, wskazanemu w serwisie LinkedIn pod adresem https://www.linkedin.com/.

Funkcjonalność strony

Strona jest obecnie interoperacyjna, co w praktyce pozwala na wyświetlanie jej w sposób czytelny na każdym urządzeniu od smartfonu, przez tablet, po komputer. Jest ona również zgodna z wymogami prawidłowego projektowania stron internetowych z użyciem kaskadowych arkuszy stylów w wersji CSS3. Jeżeli zauważycie Państwo jednak błędy w wyświetlaniu strony lub macie Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące strony proszę o kontakt mailowy lub za pośrednictwem formularza, do któego można przejść ze "Strony głównej". Najlepsze wrażenia z czytania strony zapewnia przeglądrka Mozilla Firefox.